Gümüşhane Sohbet Gümüşhane Chat

Gümüşhane Chat Odaları,Gümüşhane Chat Siteleri,Gümüşhane Chat,Gümüşhane Arkadaşlık Siteleri,Gümüşhane Sohbet Gümüşhane Chat,Gümüşhane, Doğu Karadeniz Bölgesinde yer alan, Türkiye’nin bir ilidir. Doğuda Bayburt, batıda Giresun, kuzeyde Trabzon ve güneyde Erzincan ile komşudur ve  sohbet chat sitesi olarak merkez Gümüşhane ve cevre illerine köylerine ilçelerinin tamamına seviyeli arkadaşlık hizmetleri sunarak sadece Gümüşhane ve cevre illerinden değil dünya genelinin tamamından sitelerimizi ziyaret eden insanlarla tanışmalarına aracı olmaktayız.

Arkadaşlık siteleri olarak şehirler sohbet hizmetlerimizdeki baslıca amacımız sosyal paylaşım platformları kullanıcılarının tercihleri kendi yasadıkları şehirlerden ve cevre illerden insanlarla tanışmak istemeleri nedeni ise hepsinin ortak arayışları ve kararları kendilerine yakın mesafede yasayan insanları sanalda tanıyarak reele dönüştürmek.

Ve biz sohbet sitesi olarak insanların her yöndeki arayışlarına hitap ederek amaçlarına ulaşmalarını sağlamak güvenin ve kalitenin ön planda olduğu sitemizde seviyeli sohbetler yapılarak huzurlu bir ortamda eğlenerek hoş vakitler geçirilmekte sohbet sitemiz içerisinde genel muhabbet odamızda ziyaretçilerimizin tamamı bir birleriyle her konu üzerinden paylaşımlar yapmakta.

Muhabbet odamıza ilaveten sınırsız kullanımların yapıldığı oyun odalarımız yarışma odalarımız ve canlı radyo yayınları yapan radyo odamız mevcuttur site radyomuzda her türden şarkılara yer verilmekte ve dinleyicilerimizin özel istek talepleri,de sınırsız olarak karşılanmakta,belirtmiş olduğumuz tüm bu hizmetlerimiz mobil sohbet ve web sohbet olmak üzere ücretsiz üyeliksiz olarak dünya genelinden kullanımlarına açılmıştır.

Gümüşhane İli Hakkında Bilgiler

Doğu Anadolu ile Karadeniz Bölgesi arasında, Çin-Trabzon Tarihi İpek Yolu Güzergahı üzerinde, tarih ile doğal güzelliklerin kucaklaştığı, zengin Gümüş Madeni ocaklarından dolayı Gümüşhane adını taşıyan bir ildir.

Gümüşhane ilinin ilçeleri; Kelkit, Köse, Kürtün, Şiran ve Torul’dur.

Ana yapı malzemeleri taş, kerpiç, ahşaptır. Evlerin plan olarak arz ettikleri şema ortada bir avlu ve iki yana dizilmiş mekanlardan meydana gelmiştir. Evlerin alt katları ailelerin günlük ihtiyaçlarını karşıladıkları mutfak, banyo, wc, kiler ve günlük yaşamın diğer mekanlarından oluşur. Üst katlar ve çatı katı ise yatak odası ve misafir odaları şeklinde düzenlenmiştir. Evlerin dış görünümü doğal peyzaja olağanüstü uyum sağlamaktadır. Günümüz mimarisine örnek olacak tip ve güzelliktedir.

Gümüşhane, her yönüyle olduğu gibi iklim özellikleri bakımından da Doğu Anadolu ile Karadeniz Bölgesi arasında bir geçiş teşkil etmektedir. Yüksek Zigana dağlarıyla Karadeniz’in bunaltıcı nemli havasına set çeken, Kop engeliyle de Doğu Anadolu’nun şiddetli soğuklarının gelmesini engelleyen Gümüşhane dünya üzerinde ender yörelere sahip olan hoş bir iklime sahiptir.

Gümüşhane ‘ de yemek kültürü de çok eskiye dayanmaktadır. Bugüne kadar Gümüşhane’nin yemek kültürü konusunda kapsamlı bir araştırma yapılmadı. Ancak bu gün mutfaklarındaki zenginlik, lezzet ve hamaratlık bunu göstermektedir.

Gümüşhane Mantısı, Kuşburnu çorbası, Zuluflu Çorbası,Un Herlesi Çorbası, Gavut Çorbası, Pağla Denlisi, Borani,Fıtfıt Haşılı,Patates Kavurması,Muhla, Yergök Dolması,Sütlü Haşıl,Lor Dolması,, Ekmek Aşı, Çıtma Fasulye, Kaygana, Siron, Erişte, Lemis,Erişti Tatlısı,Hasude Kuymağı, Kara Helva, Burma,(sini), Tel Helvası, Lalanga bilinen yemeklerin dedendir.

Gümüşhane Sohbet Gümüşhane Chat

Gümüşhane Sohbet Gümüşhane Chat

Siteye Giriş İçin Tıkla

admin Ocak 2 2022

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright 2022 © Chat, Sohbet, Muhabbet Sitesi Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım: QBilisim.Com

Sohbet Siteleri Sohbet Odaları Bizimmekan