İslami Sohbet Odaları

İslami Sohbet Siteleri,İslami Chat Odaları,Dini Sohbet Odaları,Dini Chat Odaları,Mobil İslam,İslami Sohbet Odaları,Benimtutkum.com İslami Chat Sohbet Sitesi seviyeli ve ahlaki kurallara uygun olarak hizmet sunan sitedir.

Türkiyenin Avrupanın sohbet chat siteleri olarak Dünyanın her yerinde yasayan Türk insanlarına arkadaslık hizmetleri sunmaktayız sitelerimizde sohbetin akışına göre seviyeli olarak her konu konusulmaktadır insanların özgürce iletişimler kurduğu odalarımızda ziyaretçilerimiz özgürce diledikleri konular hakkında konusarak karsılıklı yorumlar yapmaktalar .

Benimtutkum.net Türk sohbet sitesinde islami konusmalarada yer verilmektedir ve site radyomuzdada istek talepleri dogrultusunda ilahilere dualara ve dinimizle alakalı islam üzerine yayınlarda yapılmaktadır Sitemiz ziyaretçilerinin istekleri dogrultusunda hizmet vermektedir sitemiz her nekadar normal sohbet arkadaslık sitesi olsada her zaman her sohbet konusuna acık olmaktayız .

İnternet sayfalarında islami sohbet,islami chat hizmetleri veren çok sayıda sunucu bulunmaktadır zaten onların doamin adlarındada belli oldugu gibi sabit bir hizmetleri bulunmakta her şeyiyle dini sohbet bu siteleri sahsen ziyaret etmedim belki normal arkadaslık hizmetleri ve sohbetleride sunuyorlardır,bizler gibi olan sunucuların temalarında islam kelimesini içeren konularda yer almaktadır bunlarda ziyaretçilerinin her konuda konusma özgürlüğü olan sitelerdir.

BU arada madem konumuz islamla alakalı bizlerde dinimize ait olan bir konua deginelim

İslamda Sohbetin Önemi

Söyleşi, konuşarak vakit geçirme demektir; ama dinimizde, sohbetin tarifi başkadır. Sohbet, beraber olmak demektir. İnsanın derece bakımından kendinin üstünde veya altında yahut akranı ile bir araya gelip, Allahü teâlânın ve Peygamber efendimizin beğendiği, hoşnut olduğu şeyleri konuşması demektir.

Kişinin kendinden üstün olanla beraber olmasının hakikati, o zata hizmettir. Aşağısında olanla sohbetin gereği, onun hallerinden bir noksanı gördüğünde onu ikaz edip, kusurundan haberdar etmektir. Aynı seviyede olan sohbet arkadaşlarının sohbetlerinin hakikati, başkalarının, yabancıların yanında birbirlerinin kusurlarını görmezden gelmektir.

İlminden, iyi ahlakından istifade edilen salih bir arkadaş bulunca, ona lüzumlu hürmeti göstermelidir! Onun can ve malını, kendi can ve malından önce tutmalıdır! Ayıplarını araştırmamalı, aybı olsa bile görmemeli ve kimseye söylememeli, hatta kendi kendine aybını düşünmemeli, unutmalıdır! Sözüne itiraz etmemeli, asla münakaşaya girmemelidir! Aleyhinde konuşan olursa, uygun şekilde susturmalı, alınacağı veya üzüleceği bir söz söylememelidir! Suizanda bulunmamalı, uygunsuz hareketlerini dalgınlığa veya unutkanlığa yormalıdır! Yani bir mazeret arayıp suçsuz olduğunu kabul etmelidir; çünkü güzel ahlak sahibi, insanları mazur görür. Onların kusurlarını meydana çıkarmaz

Sohbet, beraber olmak demektir. Birkaç salih kimse, bir araya gelip hiç konuşmadan otursalar, sohbet etmiş olurlar. Kalblerinden birbirine sevgi akımı başlar.

İslami Sohbet Odaları

 

 

 

admin Ocak 16 2020

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright 2022 © Chat, Sohbet, Muhabbet Sitesi Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım: QBilisim.Com

Sohbet Siteleri Sohbet Odaları Bizimmekan