Giresun Sohbet Giresun Chat

Giresun Sohbet Siteleri,Giresun Chat Siteleri,Giresun arkadaşlık siteleri Türkiye sohbet siteleri,vatan sohbet odaları,Giresun Sohbet Giresun Chat vatan millet ve birlik demişken Türkiye’nin son günlerde yaşadığı olaylar millet olarak hepimiz üzgün yasta ve endişe içerisindeyiz insanın yazacak gücü konuşacak kuvvetli yok kelimeler boğazımızda düğümleniyor şehitlerimiz gencecik insanların vefatı ailelerin acısı millet olarak hepimizin yüreklerini dağlıyor.

Vatanını seven millet olarak hepimiz aynı yürek aynı acıyı paylaşıyoruz ve bunu,da her ortamda dile getirmekten çekinmeyerek acımızı her ortamda yaşamaktayız öyle,ki sanal alemde sosyal paylaşım ağlarının tamamında son günlerin konuşulan konusu aynı Türkiye’nin içinde olduğu durum ve bu sohbet odalarında,da her insanın dilinde ve hepimizin,de temennisi bu savaşların tüm dünya genelinde son bulması ve her ülkenin kendi toprakları içerisinde huzur içerisinde yasaması.

Bu durumlarda herkes gibi benimde ruh halim çöküntülerde normal olarak yazıya başladığımda söz edecek çok şey ürete biliyorum lakin bu günlerde bunu pek başladığımı söyleyemeyeceğim konumuz Giresun ve sohbet arkadaşlık sitesi olarak Giresun halkına hizmetlerimizi bildirmekti zaten genel olarak site içi hizmetleri hepimiz tarafından bilinmekte bugünde böyle olsun diyelim ve kısaca Giresun ilimizin tanıtımlarını yaparak bugünkü makalemizi sonlandıralım.

Giresun İli Hakkında Bilgiler

Doğu Karadeniz Bölgesinde yer alan Giresun bir yarımada üzerine kurulmuştur. Giresun, Anadolu’nun kuzeydoğusunda, yeşille mavinin kucaklaştığı Karadeniz’in inci kentlerinden birisidir. Doğal ve tarihi değerler açısından turizme oldukça elverişli bulunan Giresun’un bakir ormanları, yaylaları ve akarsuları ilgi çekicidir.

İl Merkezi, Aksu ve Batlama vadileri arasında denize doğru uzanan bir yarımada üzerinde kurulmuş olup, bu yarımadanın doğusunda ve 2 km. açığında Doğu Karadeniz´in tek adası olan Giresun Adası bulunmaktadır.

Giresun ili, yüzey şekilleri bakımından arızalı(engebeli) bir görünüşe sahiptir ve yüzey şekillerinin çatısını, Karadeniz kıyısı boyunca uzanan oldukça dar ve alçak düzlüklerden oluşan bir kıyı şeridi ile güneyde Kelkit Çayı Vadisi arasını kaplayan Giresun Dağları meydana getirir. Doğu Karadeniz dağlarının batıya doğru uzanan kollarından biri olan Giresun Dağlarının doruk çizgisi, Kelkit vadisine Karadeniz kıyısından daha yakındır ve dik yamaçlarla iner, vadilerle yarılmış Karadeniz tarafından ise eğim daha azdır.

Doğal bitki örtüsü, iklim özellikleri ve yükseltiye bağlı olarak değişir. İklim koşullarında olduğu gibi doğal bitki örtüsünün dağılışında da ilin iki kesimi arasında farklar vardır. İlin kuzey kesiminde kıyı ovalarının ardındaki yamaçlar 800 m. Yükseltiye kadar fındık bahçeleriyle kaplıdır.

Giresun ilinin ilçeleri; Alucra, Bulancak, Çamoluk, Çanakçı, Dereli, Doğankent, Espiye, Eynesil, Görele, Güce, Kesap, Piraziz, Şebinkarahisar, Tirebolu ve Yağlıdere’dir.

Giresun denilince akla karalahana ve hamsi gelir. Bunun yanında mısır unundan yiyecekler yapılır. Yemeklerden bazıları; Karalahana Çorbası, Karalahana Diblesi, Isırgan Püresi, Mısır Ekmeği, Fasulye Turşusu, Kiraz Duzlaması ve Pezik Mıhlamasıdır.

Giresun Sohbet Giresun Chat

Giresun Sohbet Giresun Chat

Siteye Giriş İçin Tıkla

admin Ocak 1 2022

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright 2022 © Chat, Sohbet, Muhabbet Sitesi Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım: QBilisim.Com

Sohbet Siteleri Sohbet Odaları Bizimmekan