Erzurum Sohbet Erzurum Chat

Dadaş Sohbet Odaları,Dadaş Chat Odaları,Dadaşlar Sohbet,Erzurum Arkadaşlık Siteleri,Erzurum Sohbet Erzurum Chat sitesi,,Erzurum ili hizmetleri ve Erzurum halkına hizmetler samimi arkadaşlığın çıkarsız dostluğun tek adresi kaliteli ve güvenli hizmetleriyle dünyanın her yerinde yasamakta olan vatandaşlarımıza hitap etmektedir.

Erzurum Seviyeli Sohbet Sitesi

Sohbet chat arkadaşlık sitelerimizde seviyeli sohbetlere yer verilmektedir Türk toplumu olarak saygıya sevgiye ve hoş görüye önem vermekteyiz her ne kadar sanal ortamlarda bu saymış olduğumuz özelliklere uymayan insanlar olsa,da uyanların uymayanlardan daha fazla olduğunu görmekteyiz seviyeli iletişimlerin yapıldığı sitemizde söz ettiğimiz özelliklerin mevcut olmadığı kişilere sohbet odalarımızda bulunmalarına izin verilmeyerek anında ziyaretlerine son verilmektedir.

Online Sohbet Chat

Türkiye’nin yazılı sohbet siteleri olarak günün her saatinde sitemize mobil üzerinden veya bilgisayarlarınızdan web üzerinden üyeliksiz ücretsiz şifresiz bulunduğunuz her ülkeden hiç bir sorunla karsılaşmalarda giriş yaparak anında sohbete başlaya bilirsiniz online muhabbet ortamında sizlerle sohbet edecek bir çok ziyaretçimizi bulabilirsiniz.

Sitelerimiz üzerinden online canlı radyo yayınlarımız her iki cihazlarla giriş yaparak sizler için hazırlanmış olan her türden müziklerle şahane müzik keyfi yasaya bilirsiniz,ayrıca online oyun oyna,online yarışmalar yap arkadaşlarınla dostlarınla özel odalarınızda bas basa online sohbet et saymış olduğumuz tüm bu hizmetlerimiz sınırsız ve bedava olarak dünyanın her yerine sunulmaktadır.

Erzurum İli Hakkında Bilgiler

Erzurum İli, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesinde Türkiye’nin bir ilidir. Doğusunda Kars ve Ağrı, güneyinde Muş ve Bingöl, batısında Erzincan ve Bayburt, kuzeyinde Rize ve Artvin, kuzeydoğusunda Ardahan bulunur.

İlçeleri: Aşkale, Çat, Hınıs, Horasan, Ilıca, İspir, Karaçoban, Karayazı, Köprüköy, Narman, Oltu, Olur, Pasinler, Pazaryolu, Şenkaya, Tekman, Tortum, Uzunderedir.

Erzurum ili, Türkiye’nin orta ve batı kesimlerine göre, yükseltinin fazla olduğu illerinden biridir.
Doğu Karadeniz Dağlarının doğu uzantıları olan Rize Dağları, ili kuzeyden çevreler ve Rize ile sınırını oluşturur. Karadeniz’e paralel düzenli sıralar durumunda uzanan bu dağlar, geçit vermez ve yüksektir. En yüksek noktaları 3937 m. yüksekliğindeki Kaçkar Tepesi ile Verçenik Tepesidir. Dumlu Dağından doğuya doğru uzandığında iki yüksek dağ sırasına ulaşılır. Tortum’a doğru olanı Güvercin Dağıdır; Pasinler Ovası ile Gürcü Boğazı arasını doldurmuş olanı ise Karga Pazarı Dağlarıdır. Erzurum şehrini doğudan çevreleyerek Palandöken Dağlarına ulaşır.

Doğu Anadolu’nun en büyük kenti olan Erzurum’un M.Ö 4900 yıllarında kurulduğu tahmin edilmektedir. Erzurum’u da içine alan bölge tarih boyunca Urartular, Kimmerler, İskitler, Medler, Persler, Parftlar, Romalılar, Sasaniler, Araplar, Selçuklular, Bizanslılar, Sasaniler, Moğollar, İlhanlılar ve Safeviler gibi çok çeşitli kavim ve milletler tarafından idare edilmiştir.

Su böreği, ekşili dolma, kesme çorbası, ayran aşı (yayla çorbası) çiriş, şalgam dolması, yumurta pilavı, kadayıf dolması Erzurum’ un geleneksel mutfağını oluşturur.
Ne Alınır: Erzurum oltu taşı işçiliği ile çok meşhurdur. Oltu taşından yapılan tespihler, ağızlıklar, bilezik, gerdanlıklar, broş, küpe, saç tokası yörenin önemli hediyelik eşyalarıdır.

Erzurum Sohbet Erzurum Chat

Erzurum Sohbet Erzurum Chat

Siteye Giriş İçin Tıkla

admin Ocak 2 2022

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright 2022 © Chat, Sohbet, Muhabbet Sitesi Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım: QBilisim.Com

Sohbet Siteleri Sohbet Odaları