Diyarbakır Sohbet Diyarbakır Chat

Sohbet Chat,Mobil Sohbet,Mobil Chat,Seviyeli Sohbet,benimtutkum.com Diyarbakır Arkadaşlık sitesi,Diyarbakır Sohbet Diyarbakır Chat,den Diyarbakır halkına ve dünya genelinde yasayan vatandaşlarımızın tamamına sevgiler sunar.

Türkiye,nin güney doğusunda yer alan şirin ilimiz diyar bakıra seviyeli sohbetlerle samimi arkadaşlıklar kuracakları huzurlu ve güvenli bir ortam hazırladık bedava kullanımların yer aldığı sohbet odaları,mızda ziyaretçilerimizin tamamına bedava sohbet üyeliksiz web ve mobil uyumlu girişlerimiz,le dünya geneline hizmet vermekteyiz.

Diyarbakır Arkadaşlık Sitesi

Diyarbakır ve diğer illerimize ayrıca yabancı ülkelere hizmette olan sitemiz tüm ziyaretçilerimize her ilden ve yurt dışında yasayan gurbetçi kardeşlerimizle bir birleriyle tanışma imkanları sunarak arkadaş olmalarını sağlamaktadır,sohbet sitemiz alem chat sohbet odalarımıza giriş yapan beylere bayanlara güvenli bir mekanda seviyeli iletişimler kurmalarını sağlamakta ve sitemizde güvenliği sağlamak acısından hepside bir birinden deneyimli görevli arkadaşlarımız günün her saatinde hizmet başındalar.

Diyarbakır Yerel Radyosu

Diyarbakır canlı radyo yayınlarımız sitemiz radyosunda görev yapan online djlerimiz tarafından her ile özel yerel şarkılara yer verdiği gibi Diyarbakır yerel müzikler,de yer vermektedir dinleyicilerimizin istek talepleri doğrultusunda her türde müziklere sınırsız olarak yer verilmekte.

Diyarbakır Bedava Sohbet

Alem sohbet chat sitemizde dünyanın her yerine sunulan hizmetlerimiz ücretsiz olarak sunulmaktadır sohbet odamız özel odalarınız radyo yayınlarımız oyun odalarımız yarışma odalarımız gece gündüz ziyaretleriniz,e ücretsiz olarak sunulmuştur şimdiye kadar sitemizde olumsuz olaylara rastlanmamıştır lakin sizlerden olur olmaz ücret talep eden olursa anında site yönetimine bildirmenizi önemle rica ederiz.

Diyarbakır İli Hakkında Bilgiler

Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin orta kısmında, El Cezire’nin(Mezopotamya) kuzeyinde yer almaktadır. Doğuda Batman ve Muş, batıda Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, kuzeyde Elazığ ve Bingöl, güneyde ise Mardin illeri bulunmaktadır.

Diyarbakır’da sert bir kara iklimi egemendir. Yazları çok sıcak geçer fakat kışları Doğu Anadolu Bölgesi kadar soğuk geçmez. Bunun başlıca nedeni Güneydoğu Toroslar yayının kuzeyden gelen soğuk rüzgârları kesmesidir.

Kuzeydeki dağların eteklerine doğru gidildikçe yağışlar da artar.Güneydoğu Toroslar yayının kuzeyden gelen soğuk rüzgârları kesmesi ile son yıllarda yapılan barajların (Karakaya, Atatürk, Dicle ve Kral Kızı barajları) oluşturduğu yapay göletler, geniş buharlaşma yüzeyleri oluşturmaktadır; bu nedenle, Diyarbakır Havzası’nın kuru havasının nisbî neminde artış olmuştur

Güneydoğu Anadolu’nun doğal bitki örtüsü olan bozkır, Diyarbakır’da da egemendir. Bozkır bitki örtüsü içinde otsu bitkiler daha fazladır. Bunlar ilkbaharda kısa bir süre içinde yeşerip çiçeklenir, ama yağışların kesilmesiyle yaz başında kururlar. Çevredeki dağlar, yer yer meşe ormanlarıyla kaplıdır.Ormanlık alanlar ilin toplam yüzeyinin onda birini bile bulmaz.

Diyarbakır şehrinin en önemli akarsuyu Elazığ ili sınırları içinden çıkan Dicle nehridir. Nehir, Diyarbakır şehrinin bulunduğu lav sahanlığının doğu kesimine paralel akar. Burada nehir vadisinin tabanı 600 m’ye iner. Diyarbakır’ın güneyinde 8 km mesafede doğuya yönelir. Dicle, Diyarbakır ilindeki akarsuların tümüne yakınını toplar. Yalnızca ilin kuzeybatı köşesindeki küçük bir alanın suları Fırat ırmağına gider.

Diyarbakır Sohbet Diyarbakır Chat

Diyarbakır Sohbet Diyarbakır Chat

Siteye Giriş İçin Tıkla

 

admin Ocak 1 2022

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright 2022 © Chat, Sohbet, Muhabbet Sitesi Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım: QBilisim.Com

Sohbet Siteleri Sohbet Odaları Bizimmekan