Avusturya Sohbet Odaları

Avusturya Sohbet Siteleri,Avusturya Chat Odaları,Avusturya Sohbet Odaları,Avusturya Chat Siteleri,Benimtutkum.com Avusturya Mobil Sohbet Sitesi, Avrupa Ülkeri olan avusturya ülkesine sitelerimiz tarafından sohbet arkadaslık hizmetleri vermekteyiz.

yabancı ülkeler arasında alp daglarıyla ünlü harika dogası olan bir ülke yagmuru bol dur dört mevsin yagıslıdır havası hani ufakken heidi peter diye cizgi film vardı seyrederdik şimdide yine yayında filmdki gibi süper görsel yemyesil daglar ovalar degişik türde evler hele birde evlerin balkonundan sarkan çiçekler insanı büyülüyor halen gözlerimde balkonların görüntüsü oderece güzeldi yani.

Benimtutkum.com Avusturya Arkadaslık Sitesi

Benimtutkum.com Avusturya Arkadaslık Sitesi bu ülkede yasayangurbetçi kardeslerimize sundugumuz hizmetlerimiz öncelikler seviyeli sohbet sitelerimiz arkadaslık sitesidir ve muhabbet sohbet,lerimiz daima saygılı ve seviyelidir bu yönde edilen sohbet konularının her türlüsüne acıgız cinsel konular ve siyasi konular hariç.

Chat odalarımızda bulunan türkçe ve canlı sunulan radyomuzda her türlü şarkılara yer verilmektedir eglenceli zamanlar için ise oyun odaları yarışma odalarınız bulunmaktadır mobil sohbet girişlerimiz ve web girişlerimizle üyeliksiz ücretsiz hizmet veren sitelerimiz sadece avusturyaya degil tüm dünya genelindeki ülkelerede kaliteli hizmetler sunmaktadır.

Avusturya Hakkında Bilgiler

Avusturya ya da resmî adıyla Avusturya Cumhuriyeti, Orta Avrupa’da denize kıyısı olmayan, dokuz eyaletten oluşan ülke. Batıda Lihtenştayn ve İsviçre, güneyde İtalya ve Slovenya, doğuda Macaristan ve Slovakya, kuzeyde ise Almanya ve Çek Cumhuriyeti ile komşudur.

Avrupa Birliği’ne üye ülkeleren biri olan Avusturya’nın başkenti 1.7 milyonluk nüfusu ile Viyana kentidir. Resmi dili Almanca’dır. Bunun yanında Slovence, Macarca ve Hırvatça dilleri de konuşulur. Parlementer demokrasi ile yönetilen ülkenin kuruluş tarihi 27 Temmuz 1955’tir. Ülkenin toplam nüfusu 8,316,000 kişidir. Para birimi Euro, internet alan adı uzantısı .at’dir.

Doğu Alpler üzerinde kurulmuş bulunduğundan ülkenin aşağı yukarı dörtte üçü dağlık arazidir.Kuzeyde ülkeyi batıdan doğuya kateden Tuna Nehrinin ülkedeki uzunluğu 350 kilometredir. Bu kısımlar en alçak yerlerdir. Alpler Avusturya’da ülkeyi batıdan doğuya doğru üç sıra halinde kaplamışlardır.

Kara iklimine sahiptir. Kışlar çok sert ve yağışlı geçer. Yağışlar genellikle kar şeklinde olup, alçak yerlerde yağmur halinde olur. Hava sıcaklığı kışın genellikle 0°C’ın altında bulunur. Bu zamanda dahi hava açık ve berrak olduğundan kış sporlarına elverişlidir. Tuna Nehri kış aylarında donduğundan, ulaşımın aksamaması için buz kırma çalışmaları devamlı yapılır. Yükseklerde fırtınalar bazen çok şiddetli olur. Kara iklimi özelliğinden dolayı yaz ayları sıcak geçer. Sıcaklık ortalaması 20°C’ın üzerindedir. Bu mevsimde az miktarda da olsa yağış görülür.

Avusturya Sohbet Odaları

Avusturya Sohbet Odaları

Avusturya Sohbet Odaları

 

admin Şubat 12 2022

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright 2022 © Chat, Sohbet, Muhabbet Sitesi Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım: QBilisim.Com

Sohbet Siteleri Sohbet Odaları Bizimmekan